En fritidsbolig er en bolig, der primært er beregnet til rekreativ brug og ikke som permanent bopæl. Det er en ejendom, hvor ejeren tilbringer tid til afslapning, ferie eller fritidsaktiviteter.
Fritidsboliger findes ofte i naturskønne områder, såsom ved kysten, i bjergene, ved søer eller i skovområder, hvor folk søger at komme væk fra byens travlhed og nyde naturen. De kan være huse, sommerhuse, hytter, chalets eller lignende.
Mange mennesker bruger deres fritidsboliger som et fristed, hvor de kan tilbringe tid sammen med familie og venner, dyrke udendørsaktiviteter såsom vandreture, fiskeri eller skisport, eller blot slappe af og komme væk fra hverdagens stress og rutiner.
Hejrevænget 2, Tibirke Sand, 3300 Frederiksværk 2.995.000 kr. 44.701 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.471 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 67 ㎡ Grund: 2147 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1968 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Klitbakkevej 21, Lønstrup, 9800 Hjørring 4.150.000 kr. 51.875 kr/㎡ Ejer Udgifter: 3.412 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 80 ㎡ Grund: 747 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 2007 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Øresundvej 20, Lønstrup, 9800 Hjørring 1.495.000 kr. 26.696 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.662 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 56 ㎡ Grund: 1300 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1984 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Nordsøvej 14, Lønstrup, 9800 Hjørring 1.995.000 kr. 24.938 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.060 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 80 ㎡ Grund: 1346 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1971 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Lyngtoft 1, Kværs, 6300 Graasten 1.995.000 kr. 0 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: ukendt ㎡ Grund: 0 ㎡ Antal værelser: 3115 Opført i: ukendt Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Hydravej 7, Vejlby Fed, 5500 Middelfart 1.495.000 kr. 16.250 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.586 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 92 ㎡ Grund: 911 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1969 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Østerdalen 16, Øster Lyng, 4500 Nykøbing Sj. 1.995.000 kr. 20.357 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.893 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 98 ㎡ Grund: 1207 ㎡ Antal værelser: 5 Opført i: 1973 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Hindbærstien 2, Ebbeløkke, 4500 Nykøbing Sj. 2.895.000 kr. 51.696 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.155 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 56 ㎡ Grund: 1772 ㎡ Antal værelser: 2 Opført i: 1964 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Kratkrogen 7, 4500 Nykøbing Sj. 3.595.000 kr. 39.505 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.992 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 91 ㎡ Grund: 1200 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 2019 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Stormbakkevej 18, Klint Str V, 4500 Nykøbing Sj. 1.995.000 kr. 22.931 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.865 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 87 ㎡ Grund: 1882 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1942 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Strandgården Vest 32, Kastrup, 4300 Holbæk 1.595.000 kr. 25.726 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.612 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 62 ㎡ Grund: 832 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1977 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Grønhøjvænge 22, Kisserup, 4300 Holbæk 1.645.000 kr. 25.703 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.720 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 64 ㎡ Grund: 1201 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1980 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Navigation til indlæg