En fritidsbolig er en bolig, der primært er beregnet til rekreativ brug og ikke som permanent bopæl. Det er en ejendom, hvor ejeren tilbringer tid til afslapning, ferie eller fritidsaktiviteter.
Fritidsboliger findes ofte i naturskønne områder, såsom ved kysten, i bjergene, ved søer eller i skovområder, hvor folk søger at komme væk fra byens travlhed og nyde naturen. De kan være huse, sommerhuse, hytter, chalets eller lignende.
Mange mennesker bruger deres fritidsboliger som et fristed, hvor de kan tilbringe tid sammen med familie og venner, dyrke udendørsaktiviteter såsom vandreture, fiskeri eller skisport, eller blot slappe af og komme væk fra hverdagens stress og rutiner.
Strandbakken 32, 5400 Bogense 5.495.000 kr. 22.707 kr/㎡ Ejer Udgifter: 3.232 kr/mdr fritidshus Energimærke: ukendt Størrelse: 242 ㎡ Grund: 1614 ㎡ Antal værelser: 2 Opført i: 2014 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-07-01 check den her
Ø.Strandløkkevej 3, 5300 Kerteminde 2.995.000 kr. 49.917 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.795 kr/mdr fritidshus Energimærke: ukendt Størrelse: 60 ㎡ Grund: 888 ㎡ Antal værelser: 2 Opført i: 1997 Sidste tilstandrapport er fra: ingen dato check den her
Hermodsvej 40, Næsby, 4900 Nakskov 1.595.000 kr. 15.792 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: 93 ㎡ Grund: 981 ㎡ Antal værelser: 4/3 Opført i: 2003 Sidste tilstandrapport er fra: 2018-11-29 check den her
Sdr. Alslev Kystvej 18, 4800 Nykøbing F 5.250.000 kr. 47.297 kr/㎡ ukendte ejerudgifter Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 111 ㎡ Grund: 1277 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1981
/ 1984 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-04-03 check den her
Kystvejen 122, 4600 Køge 4.995.000 kr. 62.438 kr/㎡ Ejer Udgifter: 4.916 kr/mdr fritidshus Energimærke: ukendt Størrelse: 80 ㎡ Grund: 1048 ㎡ Antal værelser: 1 Opført i: 1958 Sidste tilstandrapport er fra: 2015-06-04 check den her
Kilhultvej 13, Lumsås, 4500 Nykøbing Sj 3.595.000 kr. 49.247 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: 73 ㎡ Grund: 1460 ㎡ Antal værelser: 3/2 Opført i: 1987 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-11-10 check den her
Vibo Hovedvej 17, 4500 Nykøbing Sj 1.995.000 kr. 31.172 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: 61 ㎡ Grund: 1091 ㎡ Antal værelser: 3/2 Opført i: 1959 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-09-09 check den her
Vestvænget 6, 4500 Nykøbing Sj 3.995.000 kr. 33.292 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: 120 ㎡ Grund: 1207 ㎡ Antal værelser: 3/2 Opført i: 2004 Sidste tilstandrapport er fra: 2024-08-13 check den her
Havegårdsvej 17, Lumsås, 4500 Nykøbing Sj 1.995.000 kr. 38.365 kr/㎡ Ejer Udgifter: 0 kr/mdr Sommerhus Energimærke: ukendt Størrelse: 46 ㎡ Grund: 1997 ㎡ Antal værelser: 3/2 Opført i: 1968 Sidste tilstandrapport er fra: 2024-08-09 check den her
P Jørgensensvej 3, 4500 Nykøbing Sj 1.095.000 kr. 36.500 kr/㎡ Ejer Udgifter: 983 kr/mdr fritidshus Energimærke: ukendt Størrelse: 30 ㎡ Grund: 656 ㎡ Antal værelser: 1 Opført i: 1965 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-11-12 check den her
Fasanengen 24, 4500 Nykøbing Sj 2.995.000 kr. 25.381 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.303 kr/mdr fritidshus Energimærke: ukendt Størrelse: 118 ㎡ Grund: 1203 ㎡ Antal værelser: 1 Opført i: 2022 Sidste tilstandrapport er fra: 2025-10-08 check den her
Chr Petersensvej 14, 4500 Nykøbing Sj 3.245.000 kr. 49.923 kr/㎡ ukendte ejerudgifter Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 65 ㎡ Grund: 1880 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1982
/ 2007 Sidste tilstandrapport er fra: ingen dato check den her
Navigation til indlæg