En fritidsbolig er en bolig, der primært er beregnet til rekreativ brug og ikke som permanent bopæl. Det er en ejendom, hvor ejeren tilbringer tid til afslapning, ferie eller fritidsaktiviteter.
Fritidsboliger findes ofte i naturskønne områder, såsom ved kysten, i bjergene, ved søer eller i skovområder, hvor folk søger at komme væk fra byens travlhed og nyde naturen. De kan være huse, sommerhuse, hytter, chalets eller lignende.
Mange mennesker bruger deres fritidsboliger som et fristed, hvor de kan tilbringe tid sammen med familie og venner, dyrke udendørsaktiviteter såsom vandreture, fiskeri eller skisport, eller blot slappe af og komme væk fra hverdagens stress og rutiner.
Strandgården Vest 12, Kastrup, 4300 Holbæk 1.245.000 kr. 20.410 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.310 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 61 ㎡ Grund: 869 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1971 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Skovsangervej 5, St Kongsmark, 4200 Slagelse 1.995.000 kr. 27.708 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.273 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 72 ㎡ Grund: 753 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1963 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Bulbjergvej 6, Skallerup, 9800 Hjørring 1.395.000 kr. 29.062 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.800 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 48 ㎡ Grund: 1291 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1972 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Kildebakken 5, Grauballe, 8600 Silkeborg 3.195.000 kr. 22.821 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.854 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 140 ㎡ Grund: 3968 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1968 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Hesseløjevej 32, Bøjden, 5600 Faaborg 2.095.000 kr. 22.772 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.867 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 92 ㎡ Grund: 791 ㎡ Antal værelser: 5 Opført i: 1972 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Global vurdering (0 vurderinger) :
Dyreborgvej 83, 5600 Faaborg ukendt pris ukendt pris/kvm ukendte ejerudgifter Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 62 ㎡ Grund: 1420 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1813 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Skærby Bakke 3, 4500 Nykøbing Sj. 2.595.000 kr. 41.855 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.687 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 62 ㎡ Grund: 1020 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1954 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Egevang 7, Lumsås, 4500 Nykøbing Sj. 1.795.000 kr. 29.426 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.799 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 61 ㎡ Grund: 1491 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1969 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Lyngholmen 5, Svallerup, 4400 Kalundborg 1.855.000 kr. 24.408 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.402 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 76 ㎡ Grund: 723 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1961 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Privatvej 41, 3300 Frederiksværk 3.495.000 kr. 38.407 kr/㎡ Ejer Udgifter: 3.013 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 91 ㎡ Grund: 991 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1952 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Ramsvej 12, Ramløse, 3200 Helsinge 3.295.000 kr. 23.536 kr/㎡ Ejer Udgifter: 3.517 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 140 ㎡ Grund: 2645 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 2013 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Skovgårdsparken 74, Amstrup, 8300 Odder 2.498.000 kr. 26.021 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.903 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 96 ㎡ Grund: 1534 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1971 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Navigation til indlæg