En fritidsbolig er en bolig, der primært er beregnet til rekreativ brug og ikke som permanent bopæl. Det er en ejendom, hvor ejeren tilbringer tid til afslapning, ferie eller fritidsaktiviteter.
Fritidsboliger findes ofte i naturskønne områder, såsom ved kysten, i bjergene, ved søer eller i skovområder, hvor folk søger at komme væk fra byens travlhed og nyde naturen. De kan være huse, sommerhuse, hytter, chalets eller lignende.
Mange mennesker bruger deres fritidsboliger som et fristed, hvor de kan tilbringe tid sammen med familie og venner, dyrke udendørsaktiviteter såsom vandreture, fiskeri eller skisport, eller blot slappe af og komme væk fra hverdagens stress og rutiner.
Koglestien 1, 4500 Nykøbing Sj. 2.250.000 kr. 31.250 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.886 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 72 ㎡ Grund: 1417 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1951 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Blålyngvej 5, 4500 Nykøbing Sj. 2.095.000 kr. 30.809 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.371 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 68 ㎡ Grund: 1250 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1977 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Troldhøjen 16, 4400 Kalundborg 2.195.000 kr. 34.841 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.370 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 63 ㎡ Grund: 1000 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1962 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Daphnevej 12, Drøsselbjerg, 4200 Slagelse 2.195.000 kr. 24.943 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.620 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 88 ㎡ Grund: 1200 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 2006 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Engtoften 25, Kelstrup, 4200 Slagelse 1.995.000 kr. 22.167 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.082 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 90 ㎡ Grund: 1004 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1971 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Birkevænget 16, Tibirke Sand, 3300 Frederiksværk 3.595.000 kr. 42.798 kr/㎡ Ejer Udgifter: 3.388 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 84 ㎡ Grund: 2758 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 2017 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Nordsøvej 6, Lønstrup, 9800 Hjørring 1.795.000 kr. 19.096 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.119 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 94 ㎡ Grund: 960 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1968 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Rævehøjen 17, Stinesminde, 9500 Hobro 1.475.000 kr. 23.047 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.278 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 64 ㎡ Grund: 1212 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 2011 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Margueritevej 20, 4500 Nykøbing Sj. 2.495.000 kr. 29.702 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.038 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 84 ㎡ Grund: 1208 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1970 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Birkelien 9, Audebo, 4300 Holbæk 895.000 kr. 18.646 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.226 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 48 ㎡ Grund: 725 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1983 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Hybenvej 13, Stillinge, 4200 Slagelse 1.295.000 kr. 21.230 kr/㎡ Ejer Udgifter: 1.331 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 61 ㎡ Grund: 909 ㎡ Antal værelser: 3 Opført i: 1964 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Gartnervænget 13, 3300 Frederiksværk 2.795.000 kr. 39.929 kr/㎡ Ejer Udgifter: 2.588 kr/mdr Fritidsbolig Energimærke: ukendt Størrelse: 70 ㎡ Grund: 1528 ㎡ Antal værelser: 4 Opført i: 1974 Sidste tilstandrapport er fra: fejl check den her
Navigation til indlæg